Otomatik kepenk tamiri
çelik kepenk ankara

Otomatik kepenk tamiri

Otomatik kepenk tamiri konusunda uzman ekibimiz ile hizmet vermekteyiz. Pek çok otomatik kepenk arızası olabilmektedir. Bu arızaların giderilmesi için de otomatik kepenk tamiri konusunda uzman kişiler taarafından yapılmalıdır. Kepenk tamiri yapılması için oluşabilecek arızalar şu şekilde sıralanabilir. 
Sıklıkla kepenk tamiri yapılan arızaların başında palet kayması ve tapa kırılması gelmektedir. Kepenk sistemleri içerisindeki paletler zamanla kaymaktadır. Kayan paletler sonucu zorlanan tapalar kırılır ve bunun sonucunda motor kablosonu lameller hareket ettikçe sürtünerek zamanla kesilir ve kopar. Bu arızanın önüne geçilmesi için 3-6 aylık zamanlı peryodik bakımlarının yapılması ve düzenli olarak paletler ve tapalar düzenlenmelidir. 
Boru başı kırılması ve rulman dağılması arızası için gelen arıza ekibi rulman içindeki bilyenin zamanla yağlarının toz ile karışarak katılaşması sonucu bilyeler birbirine kaynar. Bu durum sonucunda oluşan arıza ile rulmanlar zamanla dağılır ve mekanizma çalışmaz hale gelir. Bu sorunun önüne geçebilmek için peryodeik bakımlarda rulman ve boru sistemi düzenli olarak yağlanmalıdır.
Alıcı kart yanması sonucunda otomatik kepenk tamiri gerekebilir. Alıcı kartlar sıklıkla sıvı teması ve yüksek voltaj nedeniyle olmaktadır. Bu sorunun önüne geçmek için regülatör sistemi kullanılarak şebeke gerilimi dengelenmelidir. Ayrıca bir diğer alıcı kart arızası ise alıcı karttaki rölelerin arızalanması sonucu oluşmaktadır. Röle sistemi tamir edilerek bu sorun giderilebilir. 
Askı boşa çıkması arızası ise palet kırılması sonucu meydana gelmektedir. Palet kırılması ise kepenk altında unutulan eşyalar sonucu olabilmektedir. 
Bu gibi durumlarda kepenk tamiri gerekmektedir. Otomatik kepenk tamiri konusunda ŞANS OTOMASYON olarak en kaliteli ürünler ve uzman personelimiz ile çözüm üretiyoruz.

haberkepenk tamiribahçe kapısıotomatik kapıotomatik kepenkmasa isimliği