Garaj kapısı tamiri
garaj kapısı tamiri ankara

Garaj kapısı tamiri

Garaj kapıları kolay kolay arıza veren ürünler değildir. Özellikle avrupa marka parçalar kullanılan garaj kapıları neredeyse hiç arıza vermez. Tabi bazı bakımlarının düzenli olarak yaoılması ve bu bakımların aksatılmaması gerekmektedir. Garaj kapısı arızası olarak en belirgin olan arızalar aşağıdaki gibidir.

Yay kırılması: Garaj kapılarındaki yaylar belirli bir tur sayısı ömrüne sahiptir. Montaj esnasında yayların konumunu düzgün ayarlayan montaj ekibi yayların kırılması durumunda önce birinin, belirli bir süre sonra da diğerinin kırılacağı şekilde konumlandırır. Buradaki maksat 1. yay kırıldığında garaj kapısı sahibine uyarı vermesi ve kısa sürede iki yayın da değişmesi gerektiği mesajını vermektedir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için ilk yay kırıldığında garaj kapısı tamiri hizmeti almanız gerekmektedir.
Halat kopması: Garaj kapısı içesindeki halatın zamanla sürtünmeden dolayı aşınması ile oluşur. Bir süre sürtünerek çalışan halat belirli bir an geldiğinde yükü çekemez ve kopar. Bu durum periyodik bakımlar esnasında farkedilir ve düzeltilebilir.
Tekerlek bilye dağılması: Tekerlek içindeki rulmanlardaki bilyeler toz ve kirden zamanla yağını kaybeder. Bakıma gelen ustalar bu tekerleri düzenli olarak yağlar ve çalışma süresi uzatılır.
Az görülen ve düzeltmesi daha spesifik olan işler ise araç çarpmasına bağlı olarak panellerin değişimi, motor kayışının düzenli yağlanmamasından dolayı zamanla kopması, motor kömürünün bitmesi, switch kırılması ve fotosel arızasıdır.
Siz de garaj kapısı tamiri konusunda ŞANS OTOMASYON'a güvenin, sorun yaşamayın.

haberkepenk tamiribahçe kapısıotomatik kapıotomatik kepenkmasa isimliği