Fotoselli kapı tamiri
fotoselli kapı ankara

Fotoselli kapı tamiri

Fotoslelli kapılar kolay kolay arıza vermeyen spesifik ürünlerdir. Sıklıkla fotoselli kapı tamiri gereken arızalar hep dış etkenlerden kaynaklanmaktadır. Örneğin kapıya çarpma, kapıyı zorlama ve bunun gibi etkenlerin sebep olduğu bazı arızalar tamir gerektirmektedir.
Kanat çarpması arızasında kapı arasında unutulan veya hareketsiz durarak sensörlerin algılamasını engelleyen canlı veya cansız nesneler neden olabilmektedir. Bu sorunu emniyet sensörleri takılarak düzeltilebilmektedir. Ayrıca radarların hassasiyeti artırılarak çözüm üretilebilir.
Motor encoder arızası ise motorun zamanla tozlanması ve sıkışmasından dolayı oluşmaktadır. Bunun önüne geçebilmek adına periyodik bakımların yapıldığı esnada encoder temizlenmelidir. 
En sık karşılaşılan sorunların başında ise yönlendirici teker dağılması gelmektedir. Kapının kanatlarına denk gelen darbe ve çarpmalar sonucu oluşmaktadır. Bu gibi durumlarda tekerler değiştirilmesi ile fotoselli kapı arızası giderilmektedir. 
Kayış kopması fotoselli kapı arızası kayış içindeki şeffaf izolasyon telinin ömrünün zamanla tükenmesi donucu oluşmaktadır. Bunun önüne geçmek için bakım esnasında zamanla kayışların kontrol edilmesi gelmektedir.
Fotoselli kapı tamiri için arızaların iyi analiz edilmesi gerekmektedir. Bu arızalar sıklıkla ekonomik periyodik bakımlar esnasında farkedilip düzeltilebilecek seviyede arızalardır.
Siz de ekonomik fiyatlarla fotoselli kapı tamiri hizmeti alın, bunun için firmamızı arayın...
 

haberkepenk tamiribahçe kapısıotomatik kapıotomatik kepenkmasa isimliği